Co charakteryzuje baterię dławików kompensacyjnych?

Montaż zaawansowanych instalacji elektrycznych w naszej firmie musi być naprawdę dobrze przemyślany, szczególnie, jeżeli nie chcemy płacić za energię elektryczną, która będzie pobierana w sposób bierny, co bywa wysoce niekorzystne dla naszego portfela. Istnieją obecnie rozwiązania, które pozwalają na zredukowanie niepotrzebnych kosztów.

Baterie dławików kompensacyjnych bywają przydatne

bateria dławików kompensacyjnychTym rozwiązaniem są baterie dławików kompensacyjnych. Zwykle montuje się je w szafach zasilających, gdyż dzięki temu możliwe jest też ich dodatkowe zabezpieczenie. Takie dławiki nie posiadają mechanicznych elementów ruchomych, dzięki czemu są one niezwykle wytrzymałe pod względem mechanicznym. Do czego służą takie baterie dławików? Ich celem jest kompensacja energii biernej, która pojawia się, gdy przewody lub linie zasilania nabierają charakteru pojemnościowego. Ma to miejsce w sytuacji, gdy obłożenie mocą jest mniejsze, niż się zakłada. W takiej sytuacji dławiki okazują się niezwykle przydatne. Jeżeli interesuje nas nowoczesna bateria dławików kompensacyjnych to warto wybrać produkt od sprawdzonego producenta. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie rozwiązywać wiele problemów związanych z biernym poborem mocy elektrycznej. Może mieć to miejsce an przykład w wyjątkowo długich liniach energetycznych, które ze względu na swój charakter mogą nabrać biernej cechy pojemnościowej.

Wskazanym jest zamontowanie takiego urządzenia w sieci energetycznej, jeżeli posiadamy zasilane elektrycznie oświetlenie, które sterowane jest przez stateczniki elektroniczne. To bardzo ważne, gdyż pozwala nam na zredukowanie kosztów, które pojawiają się w przypadku biernego zużycia energii, gdy urządzenia nie działają. To bardzo istotna kwestia pozwalająca na regulację prądu.