Ile kosztuje pokrowiec dla psa do samochodu?

Jak bezpiecznie przewozić swojego czworonoga w samochodzie? Na pewno nie w taki sposób, że pies ma pełną swobodę przemieszczania się po samochodzie w trakcie jazdy. Trzeba zabezpieczyć nie tylko psiaka, ale również samochód i jednocześnie zapewnić sobie swobodę i komfort prowadzenia samochodu. Do tego celu służą pokrowce ochronne, które rozkłada się na tylnej kanapie.

Pokrowce ochronne w wielu różnych wersjach

pokrowiec ochronny dla psów do samochoduJak każde akcesorium do samochodu tak i pokrowce ochronne dla psa możemy kupić w wielu różnych wersjach. Największa popularnością cieszą się te, które można poskładać w niewielkich rozmiarów kojec. Takie pokrowce chronią nie tylko psiaka, ale również tylne siedzenia w samochodzie. Wiadomo, że czworonogi mogą różnie reagować na podróż samochodem. Najprostszy pokrowiec ochronny dla psów do samochodu kupimy już za około sto złotych. Będzie to wersja umożliwiająca jedynie ochronę tylnej kanapy przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Bardziej funkcjonalne pokrowce, które można zamienić w mniejszy lub większy kojec kosztują w granicach trzystu do pięciuset złotych. Wystarczy rozłożyć taki pokrowiec i umieścić w nim czworonoga. Będzie mu w nim wygodnie, bo rozkłada się go w kojec zajmujący całą powierzchnię tylnego siedzenia. Jednocześnie kierowca ma zapewniony spokój w trakcie jazdy samochodem, bo pies w żaden sposób nie zakłóci go swoim zachowaniem w trakcie jazdy. Zarówno pies jak i jego właściciel mogą dzięki temu podróżować bezpiecznie i komfortowo.

Zakup pokrowca to inwestycja rzędu stu złotych – za jego najprostszą wersję. Można kupić też coś fajniejszego, ale trzeba zainwestować około trzystu złotych. Pies to nieodłączny towarzysz człowieka a zatem warto zadbać również o to, żeby mógł podróżować w komfortowych warunkach. Przewożenie psa powinno się odbywać w bezpiecznych dla kierowcy warunkach.