Utrzymanie porządku w miejscu pracy jest bardzo ważne, gdyż ma bezpośrednie przełożenie na nasz komfort podczas wykonywania zawodowych zleceń. Dlatego bardzo ważne jest, aby maksymalnie ułatwić sobie utrzymanie czystości, między innymi, stosując specjalne opaski do przewodów, dzięki którym możemy uchronić je przed zaplątaniem.

Z czego składa się rzep dwustronny?

rzepy dwustronne do wiązkowaniaUtrzymanie właściwego porządku wokół jednostki centralnej naszego komputera jest bardzo trudnym zadaniem. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że sprzątanie takich miejsc utrudniają nam splątane ze sobą kable. Rozwiązaniem takiego problemy są rzepy dwustronne do wiązkowania. Rzepy takie, sprzedawane w postaci gotowych opasek, lub też jako taśma do samodzielnego przycięcia, składają się z dwóch różnych warstw – wewnętrzna pokryta jest właściwym rzepem, dzięki czemu po zwinięciu może on pełnić funkcję opaski zaciskowej dla przewodów i kabli. Warstwa zewnętrzna jest zaś pokryta struktura  przypominającą pętelki, dzięki której w styczności z innym rzepem nie dochodzi do ich złączenia. Ta prosta konstrukcja jest bardzo skuteczna i można jej używać w wielu różnych sytuacjach – do odseparowania pojedynczych przewodów lub tez do wiązania ich w większe grupy. Dodatkowo tego typu rzepy można również wykorzystywać do tak zwanego wiązkowania, czyli inaczej ochronie łodyg przewożonych roślin przed splątaniem. Rzepy dwustronne mogą tez być wykorzystywane podczas transportu prętów, kabli i innych drobnych części elektronicznych, dzięki czemu rozładunek takiego towaru przebiegnie znacznie sprawniej.

Zachowanie porządku w miejscu pracy będzie dużo łatwiejsze jeżeli uda się nam zapobiec plątaniu się kabli, które są wymagane do zasilania komputera. Dzięki temu, unikniemy problemów ze dokładnym oczyszczeniem miejsc wokół jednostki centralnej.

Opublikowane przez: Andrzej Rybka