Wspinaczka to sport rekreacyjny uprawiany zarówno wewnątrz i na zewnątrz, który jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Popycha do wysiłku i sprawia, że ​​chce się osiągnąć więcej. To umiejętność przydatna nie tylko na ściance wspinaczkowej, ale w każdym aspekcie życia. Jest bezpieczny i przyjemny dla każdego w wieku 4 lat i więcej.

Korzyści ze wspinaczki

kurs wspinaczkowyWspinaczka skałkowa jest jednym z najlepszych dostępnych treningów na całe ciało. To wyjątkowy sport, ponieważ chłopcy i dziewczęta mają równe szanse. Powszechnym nieporozumieniem jest to, że wspinaczka wymaga silnej górnej części ciała. Ten pomysł często zniechęca dziewczęta do uczestnictwa w tym sporcie. Natomiast prawda jest taka, że skuteczny wspinacz to taki, który rozumie, że duża część wspinaczki związana jest z techniką, równowagą i siłą nóg. Bez względu na to, jak silna jest górna część ciała, istnieje stopień, od którego można zacząć. Ruch wspinania działa na każdą część ciała. Z palców i przedramion podczas chwytania uchwytu wspinaczkowego, brzucha i kręgosłupa podczas podnoszenia nóg do pozycji, a następnie całego ciała, w czasie podpierania się nogami i podciągania na rękach. Kurs wspinaczkowy rozwija szczupłe, wytrzymałe mięśnie. Wzmacnia mięśnie kręgosłupa lepiej niż ćwiczenia wykonywane w celu skupienia się na konkretnym rejonie. Kręgosłup stabilizuje ciało i prowadzi do silniejszego, mniej podatnego na obrażenia ciała. Wspinaczka wzmacnia całe ciało, w tym układ sercowo-naczyniowy.

Wspinaczka uzupełnia i poprawia osiągi także w innych sportach. Pomaga w dalszym rozwijaniu konkretnych mięśni potrzebnych do uprawiania danego sportu, ale także tych, które są wykorzystywane w mniejszym stopniu i nie tak rozwinięte. Z tego powodu uprawianie wspinaczki może pomóc osiągać lepsze wyniki w innych dziedzinach.

 

Opublikowane przez: Sebastian