W dzisiejszych czasach mówi się o kryzysie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jeśli jakaś książka nie jest pozycją z gatunku fantasy lub horror, wątpimy, że zainteresuje ona naszą pociechę. Czy młodzi ludzie faktycznie nie czują potrzeby czytania różnych książek?

Książki katolickie pomagają młodym ludziom

książki katolickie dla młodzieżyJedną z głównych przyczyn, dla których dzieci i młodzież rezygnują z czytania, jest postępująca informatyzacja społeczeństwa i upowszechnienie się internetu. Przyzwyczailiśmy się do przyswajania krótkich, syntetycznych informacji, i dlatego przeczytanie kilkusetstronicowej powieści wydaje nam się często zajęciem nużącym i zbędnym. Tymczasem na rynku dostępnych jest wiele wartościowych pozycji dedykowanych młodym ludziom. Książki katolickie dla młodzieży upowszechniają postawy człowieka wierzącego i pomagają przygotować się do sakramentów, takich jak na przykład bierzmowanie. Dzięki lekturze takich książek młodzi ludzie zyskają cenne informacje i przyswoją sobie pozytywne wzorce zachowań, nauczą się empatii, wyrozumiałości i dbałości o innych. W dzisiejszym świecie są to cnoty szczególnie pożądane. Młodzież może również świetnie bawić się, czytając takie książki. W zależności od tematyki, jaką wybierzemy, w katolickich księgarniach możemy znaleźć powieści historyczne i obyczajowe, poradniki, książki podróżnicze, popularnonaukowe i wiele innych. Każdy nastolatek z pewnością wybierze coś dla siebie i produktywnie spędzi czas wolny, ucząc się i bawiąc zarazem.

Książki katolickie przeznaczone są dla wierzących chrześcijan, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem, a także dla tych, którzy wciąż poszukują prawdy i własnej drogi. Młodzież może nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy podczas ich lektury. Spędzanie czasu przy książce wpłynie pozytywnie na postawy młodego człowieka.

Opublikowane przez: aniam