Mój wnuk przeprowadził się do Poznania. Nie wiem nawet czemu, czy miał źle u nas na wsi? Mówił, że odnalazł miłość swojego życia, ale mimo to powinien zostać na gospodarstwie, a nie oglądać się za dziewuchami. Musiałam jednak zaakceptować sytuacje, bo jego dziewczyna zaszła w ciąże i trzeba było zorganizować ślub. Chciałam nawet młodym pomóc.

Na każdym weselu powinien być wodzirej

Wodzirej na wesele z PoznaniaPowiedziałam mojemu wnukowi, że dołożę się na to ich wesele i zamówię im wodzireja ze wsi. Wnuk powiedział jednak, że wesela nie będzie, a tylko i wyłącznie ślub wraz z poczęstunkiem dla gości. Zdziwiłam się tym, jednak mimo to postanowiłam namówić go na wesele z wodzirejem, w końcu bez niego nie ma dobrej zabawy. Poszukując opinii o wodzirejach w Poznaniu, natknęłam się na pewną stronę internetową. Był to wodzirej na wesele z Poznania! Nasza rodzinna tradycja jest taka, że na każdym weselu jest osoba prowadząca imprezy weselne, musiałam powrócić do wspomnień i uświadomić to wnukowi. Pokazałam mu nawet stare nagrania, na których było widać, jak wodzirej rozkręca imprezę. U mnie na weselu był wodzirej, który pracował na wszystkich weselach. Wodzirej ten doskonale rozkręcał każdą imprezę i wszyscy się świetnie bawili. W końcu ślub jest powodem, dla którego warto zrobić wielką imprezę, a dobra impreza się nie uda bez wodzireja! Sama tez miałam ochotę sobie potańczyć. To, że mój wnuk nie chce wodzireja mnie bardzo zasmuciło, ale znajdę jeszcze sposób, aby go przekonać.

Bardzo chciałam dobrze dla mojego wnuka. Chciałam mu zafundować niezapomnianą imprezę weselną, na której rządziłby doświadczony wodzirej. Niestety mój wnuk jest nieugięty, ale wiem doskonale, że się jeszcze przekona do mojego pomysłu! Jeszcze kiedyś namówię go na ślub kościelny i wesele z wodzirejem!

Opublikowane przez: Anastazja Pawelec