Nowoczesne domy modułowe

Modułowe konstrukcje budowlane są od dawna bardzo popularne, z bardzo wielu względów. Nie tylko są one bardzo tanie, ale umożliwiają także błyskawiczne ustawienie dowolnego budynku w wyznaczonym miejscu całkowicie bez pozwolenia, gdyż nie są one traktowane jak zabudowania stałe. Mogą być więc doskonałym rozwiązaniem dla osób preferujących minimum formalności podczas budowy.

Modularne systemy kontenerowe do budowy obiektów

duże moduły kontenerowePierwsze systemy kontenerowe używane były na placach budowy do stworzenia miejsc użytkowych dla pracowników. Najczęściej były one standardowymi kontenerami, zmodyfikowanymi tak by funkcjonować niczym pomieszczenia użytkowe, biurowe, czy nawet mieszkalne. Nowoczesne, duże moduły kontenerowe pozwalają właścicielom natomiast na stworzenie całych domów, biur czy obiektów użytkowych bardzo szybko, niewielkim nakładem pracy. Takie budynki często są znacznie tańsze do wykonania niż murowane warianty, i można w nich zastosować rozwiązania technologiczne, które przez wzgląd na budowę starych domów nie mogły być w nich zawarte. Zabudowania wykonane z kontenerów można również z łatwością upodobnić do murowanych obiektów, przez użycie wykończenia z tworzyw sztucznych, lub imitacji drewna lub betonu. Można również użyć do ich wykończenia tradycyjnych materiałów budowlanych, jeśli dany budynek ma być w użyciu przez dłuższy czas.

W ofertach producentów zabudowań kontenerowych można znaleźć najróżniejsze moduły, zarówno całkowicie surowe jak i mające wykończenie wykonane co bardziej specjalistycznie. Nie ma również najmniejszego problemu by zamówić moduły wykonane wedle własnego projektu, lub też zlecić wykonanie całego zabudowania, dostosowanego do potrzeb i preferencji osoby zamawiającej, zbudowane właśnie w całości z modułów.