Czasem nadchodzi taki czas, gdy mamy już dość swojej garderoby. Czujemy silną potrzebę zmiany czegoś w swoim stylu. Pragnienie wprowadzenia świeżości do naszej szafy to naturalna kolej rzeczy dla starych, nienoszonych ubrań. Aby dobrze zastąpić poprzednie ciuchy, warto przyjrzeć się nowościom od polskich marek.

Czy warto inwestować w polskie marki odzieżowe?

unikatowe sukienki polskiego producentaOstatnimi czasy dość głośnym tematem jest ruch zero waste i etyka w środowisku modowym. Zyskujemy coraz to większą świadomość na temat tego, jak powstają nasze ubrania, kupowane w sklepach sieciowych. Tania siła robocza w postaci małych dzieci w Azji, produkująca na masową skalę ubrania to niestety nadal rzeczywistość. Proces odnawiania naszej garderoby nie powinien więc polegać na wymianie starych ubrań na nowe z sieciówek. Warto przyjrzeć się ubraniom, które powstają w etyczny sposób i zgodnie z poszanowaniem praw pracowniczych. Jest obecnie wiele polskich marek, które oferują piękne i praktyczne rzeczy, zarówno dla pań, jak i panów w każdym wieku. Polskie sklepy funkcjonują głównie jako sklepy internetowe, co dla niektórych może być niemałym wyzwaniem. Jednak unikatowe sukienki polskiego producenta podbijają serca pań nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Decydując się na markowe ubrania mamy pewność, że zostały wyprodukowane w etyczny sposób oraz z najlepszego materiału. Niestety ceny polskich ubrań mogą odstraszać przeciętnego konsumenta.

Wspieranie polskich marek ma zdecydowanie więcej plusów, poza jedynie etyką pracy. Jest to wsparcie w rozwoju polskiej mody, która równie dobrze mogłaby konkurować z innymi europejskimi krajami w tym temacie. Marki krajowe są zazwyczaj małymi, ale prężnie rozwijającymi się przedsiębiorstwami, które mają duży potencjał, by w przyszłości rozwinąć swoje skrzydła na skalę światową.

Opublikowane przez: Przemek Modrakowski