Każdy rodzic niepokoi się o swoją pociechę, a w przypadku pojawienia się różnych dolegliwości, starają się znaleźć sposób na pomoc swoim maleństwom. W przypadku noworodków często zdarza się, iż zmagają się one z kolką, która jest dolegliwością wyjątkowo bolesną, a ataki często trwają przez długi czas.

Masaż sposobem na złagodzenie kolki u niemowląt

co będzie dobre na kolkę dla noworodkaJest to spory problem dla maluchów, które płaczą, prężą się i ciężko jest je uspokoić. Wielu rodziców zastanawia się wówczas, co będzie dobre na kolkę dla noworodka. Wśród metod naturalnych sprawdza się przytulanie i owijanie w ciepły kocyk, gdyż wówczas dziecko czuje się bezpieczne i ma zaspokojoną potrzebę bliskości. Pomocny bywa także masaż antykolkowy, który łagodzi skurcze jelit i często przynosi dużą ulgę. Warto także kołysać malucha i zadbać o jego komfort. Ważne, by podczas ataku kolki maluch był noszony w odpowiedniej pozycji, by głowa była wyżej niż reszta ciała. Wówczas łatwiej mu odprowadzać gazdy. Pomocne okazuje się także ogrzanie brzuszka, można położyć przeprasowaną tetrową pieluszkę lub termofor. Czasem ulgę maluchom przynosi także ciepła kąpiel. Kolki są bardzo powszechną dolegliwością, która jest bardzo uciążliwa, a jej przyczyny nie są do końca poznane. Można za nie winić niedojrzałość układu pokarmowego, a także nieprawidłowy sposób jedzenia lub różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Niezależnie jednak od przyczyny ich powstawania, często objawy są bardzo dokuczliwe, najczęściej pojawiają się codziennie o tej samej porze. Dziecko podkurcza nóżki, pręży się, a jego brzuch jest twardy, Towarzyszy temu bardzo intensywny krzyk. Pocieszeniem dla rodziców, którzy martwią się o swoją pociechę jest informacja, iż dolegliwości kolkowe mijają wraz z wiekiem. Mimo tego, iż są bolesne, to jednak nie powodują żadnych problemów zdrowotnych.

Należy zatem uzbroić się w cierpliwość, spokojnie podejść do płaczącego malucha i starać się zrobić wszystko, by skutecznie złagodzić pojawiające się dolegliwości. Można także skorzystać z rad pediatry, który zbada dziecko i sprawdzi, czy nie ma innych przyczyn dolegliwości bólowych. Najczęściej jednak pomocne bywają domowe metody, a także krople dostępne w aptekach, które przynoszą ulgę.

Opublikowane przez: aniam