Solidny garaż wolnostojący

Każdy kto posiada samochód stara się o niego dbać, ponieważ wszyscy chcą jeździć ładnymi samochodami. Jeśli nie mamy możliwości garażowania samochodu, to nie dość, że samochód szybciej niszczeje, to jeszcze musimy się zmagać ze śniegiem każdej zimy. Właśnie z tych powodów warto pomyśleć o tym, aby wybudować sobie garaż, zwłaszcza że jest to łatwiejsze, niż się może wydawać.

Budowa wiaty garażowej

wiata garażowa jednospadowaTak jak już wcześniej wspominałem, budowa garażu nie jest trudna. Garaż nie musi być murowany, tak naprawdę wystarczy nam wiata garażowa jednospadowa. Na taki budynek nie potrzebujemy żadnego pozwolenia, a samo wybudowanie takiej wiaty jest proste. Pierwsze co powinniśmy zrobić to wyrównać teren w miejscu, gdzie zamierzmy postawić wiatę. Następnie wylewamy kilkunastocentymetrową płytę betonową, która posłuży nam za coś w rodzaju fundamentu. W betonowej płycie powinniśmy od razu zamocować specjalne kotwy, do których będziemy mogli przykręcić drewniane słupy. Ważne jest to aby dwa z czterech słupów były wyższe, ponieważ dzięki temu uzyskamy spad. Do słupów mocujemy specjalną konstrukcję dachową, którą następnie pokrywamy blachą lub papą. Możemy zabudować dwie lub trzy ściany. Od zewnątrz możemy dać blachę, a od środka płytę wiórową, a pomiędzy wypełnienie, na przykład z wełny mineralnej lub styropianu. Jeśli skorzystamy z dobrej jakości materiałów, to taka wiata posłuży nam przez conajmniej kilkanaście lat.

Kwota potrzebna do wybudowania tego rodzaju zadaszenia na samochód nie powinna przekroczyć dwóch tysięcy złotych. Wszystko co jest nam potrzebne do budowy możemy kupić w każdym dobrym sklepie budowlanym. Jeśli nie mamy zdolności manualnych potrzebnych do budowy takiej wiaty, to możemy poszukać firmy, która wykona dla nas taką wiatę.