Specjalne opakowanie na sushi

Dzięki specjalistycznym pojemnikom na jedzenie, firmy cateringowe mogą szybko dostarczyć jedzenie w dowolne miejsce. Oprócz popularnych potraw typu pizza czy hamburger, zamawiane jest także sushi. Dzięki specjalnie zaprojektowanym pojemnikom możliwe staje się bezpieczne przewiezienie potrawy. Jakie typu pojemników na jedzenie są używane w firmach gastronomicznych i dlaczego są one tak pomocne?

Pojemniki do przewozu sushi i innych potraw

opakowania na sushiSushi i inne dania orientalne poprzez swoją konsystencję potrzebują szczególnego traktowania w transporcie. Dlatego opakowania na sushi są wysyłane w specjalnych pudełkach, które są tak uformowane, aby otwarcie go umożliwiało wyjęcie pałeczek i skonsumowanie potrawy. W tego typu pudełkach są umieszczane także okienka, przez które widzimy jakiego typu potrawa znajduje się w środku. Tektura w pudełkach jest powlekana specjalnymi lakierami, które umożliwiają zabezpieczenie przed rozpadem w trakcie transportu. Oprócz pojemników kartonowych używane są także produkty ze specjalnego tworzywa, które jest używane do przewozu dań zimnych i gorących. Opakowania tego typu nie otwierają się tak jak kartonowe. Ich budowa umożliwia zastosowanie ich także jako tacki, co sprawia, że nie musimy brudzić talerzy i misek, wykładając zamówioną potrawę. Do zamówienia sushi dołączane są pałeczki, które są często wykonane z materiału bambusowego. Dzięki nim możemy jeść sushi tak jak w Azji.

Właściciele firm cateringowych zaopatrują się u dostawców pudełek i pojemników na sushi, wytwarzanych z najlepszych materiałów. Tylko w ten sposób można zapewnić dobre opinie klientów. Osoba zamawiająca jedzenie może liczyć na odpowiednie traktowanie właśnie poprzez zapewnianie najlepszych materiałów, z jakich wykonane jest opakowanie cateringowe.