Wybieramy kosmetyki z masłem shea

Cenne właściwości masła shea są znane od lat. Chroni ono skórę przed działaniem promieniowania słonecznego, dodatkowo działa w sposób przeciwstarzeniowy, przeciwzapalny, antybakteryjny i zmniejsza widoczność rozstępów. Dodatkowo posiada szereg właściwości leczniczych, między innymi powoduje przyspieszenie gojenia ran czy oparzeń. W jaki sposób można je stosować? Czy warto wybierać kosmetyki z tym składnikiem?

Niepowtarzalne właściwości masła shea

kosmetyki naturalne masło sheaWarto wiedzieć, że masło shea, nazywane również masłem karite, jest otrzymywane z nasion drzewa masłowego. Drzewa te występują na suchych, afrykańskich terenach i mogą żyć aż 300 lat. Z rozgniecionych nasion otrzymywany jest biały tłuszcz o stałej konsystencji, czyli właśnie masło shea. Jeżeli interesują nas kosmetyki naturalne masło shea będzie dobrym wyborem. Jest ono źródłem cennych składników, które w pozytywny sposób wpływają na stan skóry i jej wygląd. Masło shea jest źródłem witaminy A i E, które wpływają na opóźnienie procesu starzenia się skóry, dodatkowo chronią przed wolnymi rodnikami oraz zmniejszają widoczność zmarszczek. Znajdujące się w składzie polifenole dodatkowo działają jak naturalny filtr ochronny, dzięki czemu coraz częściej masło shea jest stosowane w produktach chroniących skórę przed działaniem promieni UV. Witamina F koi zmęczone po wysiłku fizycznym mięśnie, a nienasycone kwasy tłuszczowe odżywiają oraz regenerują skórę.

Dzięki swoim właściwościom, masło shea szybko się wchłania i poprawia wygląd oraz kondycję skóry. Może być stosowane w celu łagodzenia stanów zapalnych związanych z osteoporozą, a także przy leczeniu reumatyzmu. Korzystnie wpływa na uszkodzenia, które są efektem działania wysokiej temperatury, jak również zmniejsza uczucie swędzenia skóry po ukąszeniu owadów. Te cenne właściwości są wykorzystywane do walki z cellulitem oraz rozstępami.