Praca w fabryce, na produkcji czy budowie łączy się z przestrzeganiem odpowiednich zasad BHP. Musimy się do nich stosować w pracy, ale również w codziennym życiu. Nie tylko ułatwi nam to funkcjonowanie, ale także poprawi nasze bezpieczeństwo.

Rodzaje barierek ostrzegawczych

barierki ostrzegawczeNajczęściej spotykanym przez nas zabezpieczeniem są barierki. Znajdują się one na przystankach autobusowych, czy tramwajowych, ale także na przejściach dla pieszych. Czasami mają różne kształty i kolory, które mają swoje znaczenie. Możemy podzielić je na czasowe i stałe. Czasowe będę wykorzystywane przez firmy podczas remontów dróg, czy innych prac naprawczych. Nie tylko będą nam sygnalizować, że istnieje realne zagrożenie, ale również ochronią ekipę budowlaną przed ewentualnym wypadkiem. Z kolei barierki ostrzegawcze stałe spotkamy w ciągach komunikacyjnych. Możemy wyróżnić barierki liniowe, standardowe z rurą wzmacniającą oraz ochronne z blachą wzmacniającą. Montowane są po to, żeby na przykład przy wypadkach samochodowych, przyjąć na siebie siłę uderzenia. W ten sposób chronią nie tylko pieszych czy rowerzystów, ale także budynki. W wygrodzeniach czasowych może my za to wyróżnić kasety ścienne. Są dostępne w rozmiarach mini, midi oraz maxi, a ich długość wynosi nawet 9 metrów. Ponadto są proste w użyciu i wielorazowe. Na rynku dostępne są również słupki wygrodzeniowe. Najczęściej możemy je spotkać na lotniskach, stadionach czy w dużych marketach. Przed kupnem odpowiednich barierek warto się zastanowić jak bardzo są nam potrzebne, tak by wybrać najlepszy model.

Obecnie w odpowiednich sklepach dostaniemy każdy rodzaj wygrodzeń. Najważniejsze jest by wybrać te, które będą mogły bez problemu nas ochronić i zapewnić bezpieczeństwo, nie tylko na przystankach czy przy przejściach dla pieszych, ale również na imprezach masowych.

Opublikowane przez: Danuta Marciniak