„Ach to bhp… Znowu wiele zakazów, nakazów. A przecież chodzi o to, żeby dobrze wykonać zlecenie.” Ile razy słyszałeś takie opinie w swoim zakładzie lub wśród znajomych? Czy naprawdę bezpieczeństwo i higiena pracy to tylko wymysł ludzi zza biurka, mający mało związku z rzeczywistością? Czy bhp jest jednak istotnym elementem naszego środowiska pracy?

Usługa w zakresie bhp

usługi bhp warszawaZgodnie z prawem każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy swoim pracownikom. Wydawałoby się, że jest to oczywista rzecz, ale wciąż w naszym kraju zdarzają się niechlubne przykłady nieprzestrzegania tej zasady. Parę dni temu można było usłyszeć o wypadku na budowie, gdzie podczas prac na dachu sam właściciel firmy remontowej stracił równowagę i spadł. Niestety nie udało się go uratować. Jak widać zły przykład często idzie z góry. Jeśli pracodawca sam nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa to może skorzystać z firm oferujących usługi bhp warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można znaleźć rzetelnego kontrahenta. Taka firma w tym wypadku na pewno podpowiedziałaby, że do prac na wysokości warto zastosować uprzęże, które w razie utraty równowagi zapobiegną nieszczęśliwym konsekwencją. Często nie mamy odpowiednio szerokiego spojrzenia na zagrożenia występujące w miejscu pracy i warto wspomóc się opinią ludzi, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. W końcu życie ludzkie jest najważniejsze.

Osoba, której powierzymy prowadzenie spraw związanych z bezpieczeństwem i higieną w naszym zakładzie nie tylko będzie nam doradzać w tej kwestii. Wyręczy nas w takich obowiązkach jak szkolenia wstępne, oceny ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach pracy, czy coroczne analizy stanu bhp. Ponadto w razie czego będzie prowadzić rzetelną dokumentację.

Opublikowane przez: Sebastian